Blog

Koltuk Takımı Renk Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Koltuk takımı renk seçimi yaparken tarzınızı ön planda tutmalısınız. Her ne kadar nude, pastel ve canlı renklere doğru evrilse de daha koyu renkleri seven ve klasik bir dekorasyon isteyenler için koyu lacivert koltuk takımları ve siyahların, kahverengilerin hâkim olduğu oturma grubu modellerini de tercih edebilirsiniz.

Modern Koltuk Takımı Renk Seçimi

Modern Koltuk Takımı Renk Seçimi

Modern koltuk takımı renk seçimi hayatın her yerinde tercih edilen bir trend haline gelmiş durumdadır. Koltuk takımı trendleri arasında özellikle metal ayaklı koltuk takımı modelleri ve farklı dokuları birleştiren farklı tarzlar bulunuyor. Seçimlerinizi yaparken bunları da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

2022 koltuk renkleri arasında canlı renkler ve tam tersi yönde bir salon tasarımı hayal edenler için nude koltuk takımı trend olmuş durumda. Her iki renk seçeneği ile modern bir görünüme sahip olmak mümkün. Ahşap ve metalin birlikte kullanıldığı dekorasyon ürünlerinin yanına metal ayaklı koltuk takımı modelleri ile harika bir uyum içinde tasarımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni koltuk takımı modelleri çoğunlukla ahşap iskelet ve metal ayaklı koltuk takımı modelleri ile oluşuyor. Bu durum, farklı dokuların bir araya gelmesini sağlayarak tezatlığın sizlere sunduğu bir şıklığı ortaya çıkarıyor. Koltuk takımı trendleri içerisinde uzun yıllar zirveden inmeyecek gibi duran ahşap ve metal ayaklı koltuk takımı modelleri 2021 yılında olduğu gibi 2022 yılında da en gözde ürünlerden biri olacak. Nude, pastel, lacivert ve siyah tonların ağırlıklı olacağı bir senedeyiz.

Koltuk Takımlarında Trend Renkler

Salonlarını yeniden düzenlemek isteyen herkes oturma grubu modelleri ararken şıklık ve renk uyumunu da önemsiyor. Koltuk takımı trendleri her sene yenileniyor dolayısıyla koltuk takımı modelleri için her sene farklı tarzlardan bahsetmek mümkün. Koltuk takımlarındaki trend renkler Nude, pastel, lacivert ve siyah tonlardır.

Koltuk Takımı Modelleri Renk Seçimi Ve Dekorasyon

Koltuk takımı renk seçimi ve dekorasyon büyük önem taşır. Klasik görünümlü deri koltuk görünümünden vazgeçemeyenlerin ve daha ciddi bir salon isteyenlerin ilk tercihleri arasında deri koltuk takımı modelleri bulunuyor. Ancak bu görünüm yalnızca deri ile elde edilmiyor, deri kumaşı sevmeyenler için farklı kumaş türlerinde üretilen yeni koltuk modelleri bulunuyor. Nubuk kumaş özellikle salon dizaynı için ağırlığı tercih edenlerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Koltuk Takımında Açık Tonlar

Koltuk Takımında Açık Tonlar

2022 koltuk takımında açık renk seçimi her ne kadar nude, pastel ve canlı renklere doğru şekillense de ağırbaşlı bir dekorasyon isteyenler için koyu lacivert koltuk takımları ve gri tonları, siyahların ve yeşil tonlarının hâkim olduğu oturma grubu modellerinin de 2022 yılında oldukça tercih edileceğini söyleyebiliriz. Koltuk takımı trendleri her sene yenileniyor dolayısıyla koltuk takımı modelleri için her sene farklı tarzlardan bahsetmek mümkün. Ev dekorasyonunda uyum genel olarak dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan biridir. Ancak söz konusu oturma odası dekorasyonu olduğunda bu durum çok daha fazla önem kazanıyor. Birbirine yakın renk tonlarına benzer dokulara sahip olan mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Koltuk Takımı Koyu Tonlar

Salonların olmazsa olmazlarından 2022 model koltuk takımları koyu tonlar için şıklık ve renk uyumunu da önemsiyor. Koltuk takımı trendleri her sene yenileniyor dolayısıyla koltuk takımı modelleri için her sene farklı tarzlardan bahsetmek mümkün. Keyifle dinlenebileceğiniz, kitap okumak için kendinize özel alan yaratabileceğiniz, biraz kafanızı dağıtabileceğiniz bu odanın, huzurlu bir temaya sahip olması için açık renk oturma odası takımları içerisinden seçim yapmanızı öneririz. Doğal ahşap desenlerini koruyan beyaz, krem ve açık kahvenin tercih edildiği takımlar hayal ettiğiniz yaşam alanını oluşturabilmenize büyük katkı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir