Yemek Odası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?
Blog

Yemek Odası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yemek odası seçerken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Genişleyebilen masa seçenekleri, kalabalık davetlerde sofra düzenini kolaylıkla sağlama konusunda yardımcı olabilir.
  • Yemek odası günlük hayatta ve özel davetlerinizde size ve misafirlerinize keyif ve enerji veren unsur olduğundan dolayı şık ve gösterişli en önemlisi konforlu olması gerekiyor.
  • Hem aile sofralarınızı hem de özel davetlerin organize edildiği alanların olmazsa olmazları olan yemek odalarında doğru tercihler yapıldığında keyifler anlar yaşarsınız.
  • Günün her öğününde sizleri arzu ettiğiniz gibi ağırlayacak ve özel davetlerinizde misafirlerinizi rahat ve konforlu hissettirebilecek şekilde dizayn edilmelidir.

Yemek Odası Model Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek Odası Model Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek odası model seçiminde önemli detaylar şunlardır:

  • Özellikle yemek odanızı dekora ederken renk ve model seçimine dikkat etmeniz gerekir.
  • Renk ve modeller kendinizi ve evinizi yansıtabilmesi açısından doğru çözümler sunmasını yanı sıra, yemek saatlerinizi de keyifle doldurabilmesi gerekir.
  • Yemek odası seçerken nelere dikkat edilmeli diyorsanız renk ve model seçimine dikkat edilmesi gerektiğini belirtmek isteriz.
  • Yemek odalarında genellikle tercihler aydınlık renklerden yanadır.
  • Yemek odası mobilyalarının stiline göre farklı renkler de kullanılabilir.
  • Açık renkler tercih edilmelidir. Sarı, kırmızı ve turuncu renkler birçok kişinin sevdiği iştah açıcı renklerdir.

Yemek Odası Renk Seçimi

Yemek odası renk seçimi ahşap renkli ya da ve sade tarzda olan modellere açık kahverengi, kırık beyaz yeşil ve mavi gibi doğanın her yerinde bulunan iştah açıcı renkler tercih edilebilir. Minimalist çizgisi olan modern yemek odalarında ise bu modeller beyaz ya da siyah tonlarında olduğundan dolayı parlak ve canlı renklerin kullanılması daha doğru bir adım olacaktır. Doğru renk seçimi sayesinde yemek odası olduğundan daha geniş gösterilebilir.

Yemek Odası Seçiminde Tarz ve Moda

Yemek Odası Seçiminde Tarz Ve Moda

Her mobilya seçiminde olduğu gibi yemek odası mobilyalarını da seçerken bazı kriterlere dikkat etmek gerekir. Yemek odası seçiminde tarz ve modaya dikkat ederken arasında seçim yaparken öncelikle yaşam tarzımızın çizgisine hitap eden aynı zamanda zevkimizi yansıtacak bir mobilya olmalıdır. Eğer ki evimizin çizgisine, tarzına ve zevkimize hitap etmeyen bir mobilya alırsak, kısa bir süre sonra keşke bunu almasaydık, yeni bir yemek odası olsa iyi olur, dercesine kendi kendimize söylenip dururuz.

Öncelikle yemek odası takımını kullanacağımız mekânın fiziksel özelliğini göz önünde bulundurmalıyız. Yerleştireceğiniz alanın büyüklüğünü göz önüne alarak yemek odası mobilyalarınızın boyutunu o yönde seçmelisiniz.

Mümkün oldukça tercih edeceğiniz yemek odası mobilyasının çok çekmeceli olması, gizli bölümlerin olmasına özen gösterin. Çok çekmece olmasının avantajı da fazla eşyalarınızı düzenli bir şekilde saklamanız için sizlere ekstradan depolama alanı sunar.

Yemek Odası Seçimi Yaparken Dekorasyonda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaşam alanlarınızın işlevselliğini üst seviyeye taşımak adına farklı aydınlatma sistemleri ile farklı kullanım amaçlarına sahip yemek odası takımları arasından seçim yapmanızı öneririz. Mesela yemek masası modeli ile ahenk içinde olan ve sadece yemek masasını aydınlatan özel bir aydınlatma tercih edebilirsiniz.  Yemek odası takımı seçiminde belirlenen odanın büyüklüğüne, takımın masasının büyüklüğüne, takım için ayrılacak bütçeye ve kişinin yaşam tarzına dikkat edilmesi gerekir.

Yemek Odası Seçiminde Oda Büyüklüğüne Dikkat Edilmeli Mi?

Yemek odası takımını almadan önce dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de yemek odasının seçiminde oda büyüklüğü alınacak takım ile uyumudur. Alınacak yemek odası takımının belirlenen oda için uygun boyutlarda olması hem oda uyumluluğu hem de oda büyüklüğü için önemlidir. Katlanabilir yemek masasının yer aldığı bir takım, her ortam için idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir